Arstid brändi valitsus “tahtlikult hooletu” välistades Covid Plan B

Arstid on süüdistanud ministreid, et nad on “tahtlikult hooletud” pärast seda, kui tervishoiuminister välistas valitsuse koronaviiruse plaani B kohese rakendamise.

Tegemist on hüppeliselt kasvanud nakkuste ja murega uue variandi pärast, mis mõlemad viisid NHSi juhid eile (20. oktoobril) tungivalt, et valitsus taaskehtestaks rangemad Covidi reeglid.

Eile covid-19 pressikonverentsil esinedes ütles Sajid Javid, et inimesed peavad saama oma Covid-19 vaktsiinid ja kõik võimendusvõtted, samuti tegema selliseid asju nagu maskide kandmine rahvarohketes kohtades.

 

Hr Javid hoiatas, et juhtumid võivad ulatuda 100 000-ni päevas, kui riik siseneb keerulisse talveperioodi.

Kuid ta ütles, et valitsus ei rakenda oma plaani B strateegiat-kui NHS satub jätkusuutmatu surve alla – “sel hetkel”.

BMA kritiseerib valitsust

Vastates valitsuse seisukohale, ütles Briti meditsiiniliidu (BMA) nõukogu esimees Dr Chaand Nagpaul: “Westminsteri valitsus ütles, et kehtestab plaani B, et vältida NHSi ülekoormamist; nagu arstid, kes töötavad eesliinil, võime kategooriliselt öelda, et aeg on nüüd.

“Tervishoiuministri enda kinnitusel võime varsti näha 100 000 juhtumit päevas ja meil on nüüd sama palju iganädalasi Covidi surmajuhtumeid, kui meil oli märtsis, kui riik oli lukustuses.

“Seetõttu on uskumatult murettekitav, et ta ei ole valmis võtma viivitamatuid meetmeid elude päästmiseks ja NHSi kaitsmiseks.”

Dr Nagpaul lisas, et ta uskus, et valitsus oli “võtnud oma jala pidurist välja, andes mulje, et pandeemia on meie taga ja et elu on normaliseerunud”.

Ta ütles: “Westminsteri valitsus on tahtlikult hooletu, et ta ei võtaks täiendavaid meetmeid nakkuse leviku vähendamiseks, nagu kohustuslik maskide kandmine, füüsiline distantseerimine ja ventilatsiooninõuded kõrge riskiga seadetes, eriti siseruumides rahvarohketes ruumides.

“Need on meetmed, mis on normiks paljudes teistes riikides.”

Leave a Comment