Covid jab kohtumised avatud võrgus 12-15-aastastele-kuidas broneerida

Alates reede (22. oktoobri) õhtust saab veebis broneerida 12-15aastastele lastele mõeldud vaktsiinide kohtumisi, teatas ta.

 

Kohtumiste kasutuselevõtt toimub pärast seda, kui tervishoiuminister Sajid Javid ütles varem parlamendiliikmetele, et liikumine “kasutab ära poolperioodi”.

Millal kohtumised avanevad?
Inglismaa vanemad saavad kasutada riiklikku broneerimissüsteemi, et ajastada vaktsiin oma lapsele alates reede õhtust.

Broneerimissüsteem näitab, kus kohtumised on saadaval kohalikel saitidel, kusjuures teenindusajad algavad juba laupäeval.

Lapsed, kes on juba oma kooli kaudu vaktsiinile kutsutud, ei pea kohtumist broneerima, välja arvatud juhul, kui vanemad otsustavad, et nad soovivad, et nende laps saaks oma löögi vaktsineerimiskeskuses.

Miljonid kirjad, mis kutsuvad vanemaid broneerima vaktsiini oma lapsele, saadetakse lähinädalatel välja. Seda saab teha kas internetis NHS broneerimissüsteemi kaudu või helistades 119.

Noortele internetipõhiste broneeringute avamine on mõeldud selleks, et pakkuda lapsevanematele lisavõimalust korraldada oma lapsele kooliprogrammi kõrval torke.

Ligi pool miljonit noort on juba vaktsineeritud, sest septembri lõpus algas 12-15aastaste vaktsineerimine.

Hr Javid ütles: “Mul on hea meel, et laiendame oma vaktsineerimisprogrammi, et võimaldada vanematel või eestkostjatel broneerida covid-19 vaktsiini kohtumisi oma lastele vaktsineerimiskeskustes kogu riigis.

“See toetab vaktsiini kasutuselevõttu, tagab, et noored saavad oma jabe, kui see on mugav, sealhulgas poolperioodi jooksul, pakkudes vanematele lisavalikut selle kohta, kus ja millal nende laps vaktsineeritakse.”

Mis juhtub ametisse nimetamisel?
Lastele vanuses 12 kuni 15 aastat antakse üks annus Pfizeri vaktsiini, kuigi mõnel juhul võib lastele pakkuda teist annust, kui:

nad elavad koos kellegagi, kes on tõenäolisem, et saada infektsioonid
neil on seisund, mis tähendab, et nad on kõrge riskiga COVID-19
Kõigilt vanematelt või vanemliku vastutusega isikutelt küsitakse nõusolekut ja nad teevad selle otsuse tavaliselt koos oma lastega.

Kui teie laps on covid-19 suhtes positiivne, peavad nad ootama neli nädalat, enne kui nad saavad oma löögi.

Kõiki lapsi jälgitakse 15 minuti jooksul pärast torkimist, et jälgida, kas neil on tõsine reaktsioon vaktsiinile.

Uuringud on leidnud, et see on väga haruldane ja ebatõenäolisel juhul, kui see juhtub, juhtub see tavaliselt mõne minuti jooksul.

Kuidas broneerida
Inglismaa vanemad saavad alates reede õhtust NHS-i riikliku broneerimisteenuse kaudu broneerida oma lapsele vaktsiini kohtumise.

Valitsuse veebisaidil on nimekiri eelkontrolli küsimustest, mis aitavad teil ja teie lapsel kaaluda, mida tõenäoliselt teie ametisse nimetamisel küsitakse. Te ei pea seda enne minekut täitma.

Nõusoleku vorm on saadaval ka Internetis, et aidata teil ja teie lapsel otsust arutada, kuid te ei pea vormi printima ega kaasa võtma. Vaktsineerimiskoha töötajad küsivad enne vaktsiini andmist nõusolekut.

Kui te ei saa broneerida kohtumine Internetis, võite helistada 119.

Leave a Comment