Covidi vaktsiinikeskused avatakse alla 16-aastastele, et suurendada omastamist

Inglismaa koolilapsed võivad varsti saada covid-19 vaktsiini walk-in keskuses uute plaanide kohaselt, et kiirendada alla 16-aastaste jab-i levikut.

Esimeste vaktsiiniannuste kasutuselevõtt on olnud väike, vähem kui 10% noortest teismelistest on olnud veidi üle kolmandiku Inglismaa kohalikest piirkondadest.

 

Miks on omastamine madal?
Esimesed annused hakati välja andma 3, 2 miljonile 12-15-aastasele kogu riigis rohkem kui kuu pärast seda, kui Ühendkuningriigi peaarstid soovitasid laiendada vaktsiiniprogrammi peaaegu kõigile keskkooliõpilastele.

Mõnedes piirkondades on vaktsiini omastamise määr koguni 5%, Samas kui ainult 15 kohalikku omavalitsust Inglismaal on suutnud anda esimese löögi vähemalt veerandile 12-15 – aastastest, näitavad andmed.

Kuigi omastamine on olnud madal kogu Inglismaal, on pilt väga erinev Šotimaal, kus enam kui pooled kohalike piirkondade lapsed on nüüd saanud vaktsiinidoosi.

Algne plaan oli, et kõik vaktsiinid manustataks koolides samamoodi nagu iga-aastane gripivaktsiin, eesmärgiga pakkuda annust kõigile abikõlblikele isikutele poole aasta jooksul.

Kuid koolijuhtide ametiühingud nõuavad nüüd, et Inglismaal lubataks lastel kasutada walk-in vaktsineerimiskeskusi pärast seda, kui uued arvud näitasid noorte teismeliste seas covid-19 löögi madala kasutuselevõtu ulatust.

Ametiühingud on väljendanud muret, et 12-15-aastased on koolis vaktsineerimisest ilma jäänud, kuna õpilaste seas on koronaviiruse juhtumeid palju, samuti logistilised probleemid vaktsineerimismeeskondadega, kellel ei ole piisavalt töötajaid, et tegeleda kõigi jabsi vajavate õpilastega.

Koolijuhtide Liidu NAHT poliitika direktor James Bowen ütles: “12-15 – aastaste lubamine walk-in vaktsineerimiskeskustesse oleks mõistlik otsus.

“Need, kes soovivad vaktsineerimist saada, peaksid saama seda teha nii kiiresti kui võimalik.

“Me teame, et selle vanuserühma juhtumite kõrge tase on viinud selleni, et mõned õpilased, kes soovivad vaktsiini, ei saa seda koolis saada, kas seetõttu, et nad puuduvad päeval või seetõttu,et nad on viimase 28 päeva jooksul covid-19 suhtes positiivsed.

“Eeldades, et see on mõeldud olemasoleva koolisisese korra täiendamiseks, siis tundub mõistlik asi, mida teha.

“Oluline on, et koolisisene programm võimalikult kiiresti läbi viidaks. Me teame, et koolides töötavad tervisemeeskonnad töötavad selle saavutamiseks väsimatult, kuid nad vajavad valitsuse täielikku toetust.”

Kas valitsus on vastanud?
Praegu teevad Inglismaal lööke koolides õed ja immuniseerimismeeskonnad, samas kui Šotimaal saavad noored osaleda GP-kliinikutes, apteekides ja kogukonnakeskustes, et saada oma lööki.

Aruanded näitavad nüüd, et Inglismaal võib alla 16-aastastele lastele varsti pakkuda jalutuskeskustes Esimest korda vaktsiini kasutuselevõtu viivituste tõttu.

Peaministri ametlik pressiesindaja ütles, et valitsus kavatseb 12-15-aastaste vaktsineerimisprogrammi “läbi vaadata”, kuna ta ütles, et see on”sellises mahus ja tempos, mis on ebatavaline”.

Ta selgitas: “Esiteks lubame, et löögid toimuvad kooli immuniseerimisteenuste kaudu, see on pikaajaline lähenemisviis, mida on kasutatud gripi ja HPV löökide puhul.

“Teeme koolidega väga tihedat koostööd, kavatseme 12-15-aastastele mõeldud programmi läbi vaadata.”

Pressiesindaja lisas, et Inglismaal võib alla 16-aastaste madala torkimise taga olla mitmeid tegureid, sealhulgas “jälk” kuritarvitamine ja kooliväravate juures protestijate desinformatsioon.

Ta ütles: “on täiesti vastuvõetamatu, et keegi suunab väärkohtlemist või väärinformatsiooni vanemate, õpetajate või tõepoolest laste poole.”

Leave a Comment