Kaks uut Covid viirusevastast ravimit, mis kaitsevad kõige rohkem ohustatud sel talvel

Viirusevastased ravimid, mida kasutatakse viirusega nakatunud inimeste raviks või nakatunud inimeste kaitsmiseks nakatumise eest, peaksid olema valmis kasutamiseks lähikuudel, kuni Ühendkuningriigi ravimite regulaator on heaks kiitnud.

 

Ravimeetodid pärinevad ravimifirmadelt Merck Sharp ja Dohme (MSD) ning Pfizer ning nende eesmärk on kaitsta neid, kes on Covid-19 suhtes kõige haavatavamad, näiteks eakad ja nõrgenenud immuunsüsteemiga inimesed.

Tervishoiu-ja sotsiaalhoolekande osakond (DHSC) on kinnitanud, et MSD poolt valmistatud molnupiraviiri 480 000 kursust on tagatud koos Pfizeri pf-07321332/ritonaviiri 250 000 kursusega.

Ritonaviir on ravim, mida kasutatakse laialdaselt HIV-nakkuse kombineeritud ravis.

Kliinilistes uuringutes on näidatud, et molunpiraviir vähendab kerge kuni mõõduka Covid-19 riskirühma kuuluvate täiskasvanute hulgas 50% võrra haiglaravi või surma riski.

Pfizeri viirusevastane ravi on just alustanud oma kolmanda faasi uuringuid,

Tervishoiuminister Sajid Javid ütles, et ravimeetodid, mis mõlemad võetakse suu kaudu, “võivad kiirendada taastumisaega ja peatada infektsioonide progresseerumist”.

Siiani on ravimite efektiivsuse andmed keskendunud nende kasutamisele ravina inimestele, kellel on juba Covid-19, kuid uuringud nende kasutamise kohta ennetava meetmena on nüüd käimas.

Pfizer UK riigijuht Ben Osborn ütles: “kui see on edukas, võivad suukaudsed viirusevastased ravimeetodid, näiteks proteaasi inhibiitorid, aidata vähendada haiguse raskust või algust täiskasvanutel, kes sõlmivad või on kokku puutunud Covid-19-ga.

“Suukaudne ravivõimalus võib seega olla oluline vahend, mis aitab lahendada covid-19 pandeemia jätkuvat mõju.”

Millal on ravi saadaval?
Mõlemad ravimeetodid on praegu ravimite ja tervishoiuteenuste toodete reguleeriva asutuse (MHRA) heakskiidu ootel.

Eeldatakse, et kui see on antud, võib Molnupiravir olla saadaval novembri keskpaigaks, samas kui Pfizeri võib välja tuua 2022.aasta jaanuari keskel.

Ravimeid antakse tõenäoliselt neile, kes on kõige rohkem ohustatud Covid-19-st, et vähendada sümptomite raskust ja aidata leevendada survet NHS-ile talve jooksul.

Valitsus ja NHS töötavad praegu raviviiside kasutuselevõtu plaanide kallal, sealhulgas riiklik uuring, et mõista viirusevastaste ravimite võimalikku kasu vaktsineeritud patsientidele.

Kuigi ei ole selge, kuidas ravimeetodid rullitakse, on arusaadav, et neid saab apteekidest kättesaadavaks teha.

Eddie Gray, esimees valitsuse Antivirals töörühma, suureks tehinguid kui” väga oluline areng ” lahingus ravida inimesi, kes on kokku puutunud Covid-19, samas Inglismaa asetäitja peaarst Professor Jonathan Van-Tam ütles viirusevastaste “tuua teise olulise sekkumise lauale”.

Ta ütles: “Need on eriti olulised nende kaitsmisel, kes ei pruugi vaktsiinidele saada sama antikehareaktsiooni kui enamik elanikkonnast.

“Nüüd töötame kiiresti, et tagada inimeste õiged kohordid, kes saavad neid ravimeetodeid nii kiiresti kui võimalik, kui MHRA need heaks kiidab.”

Leave a Comment