Oodake, enne kui booster jabs võiks lõigata kuni 5 kuud, et kiirendada levikuga

On välja pakutud, et covid-19 teise annuse ja revaktsineerimise vahelist kuuekuulist ootamist võib vähendada viieni.

Ministrid ja terviseeksperdid arutavad väidetavalt, kas lühendada viivitust, et aidata kiirendada vaktsiini kasutuselevõttu enne talve.

Mida on öeldud?
Peaminister Boris Johnson on öelnud, et kuue kuu pikkune ajavahemik annuste vahel oli “äärmiselt oluline punkt” ja rõhutas vajadust “jätkata nii kiiresti kui võimalik”, et pakkuda võimendeid.

Põhja-Iirimaa visiidi ajal ütles ta: “ajastuse küsimuses ütlen ainult seda, et ma arvan, et peame lihtsalt jätkama nii kiiresti kui võimalik.”

Valitsus on öelnud, et otsus, kas muuta annuste vahelist ajavahemikku, on vaktsineerimise ja immuniseerimise ühiskomitee (JCVI) otsustada.

Praeguste juhiste kohaselt tuleb kolmas annus manustada mitte varem kui kuus kuud pärast koronaviiruse vaktsiini teist annust, ütles JCVI.

Pärast seda punkti, need, kes on abikõlblikud teavitatakse teksti, kirja või nende GP broneerida ametisse.

Kritiseerides pikka viivitust, ütles endine tervishoiuminister Jeremy Hunt: “kas see on tõesti oluline, kui Jõulupühadeni on vaid üheksa nädalat,kui keegi on viie kuu pärast oma korduva löögi?

“Ja kas me ei peaks vaatama, kas selles otsuses peaks olema paindlikkus, et saaksime rohkem inimesi kiiremini oma võimendusjõudude jaoks?”

Kutsub vaktsineerima, kui juhtumid sagenevad
Ooteaja vähendamise arutelu tuleb siis, kui ministrid kutsusid neid, kellel on õigus esitada oma kolmas annus, pärast hoiatusi, et Covid-19 nakkused võivad sel talvel jõuda 100 000-ni päevas.

Valitsus tugineb vaktsineerimisprogrammi edukusele, et vältida NHS-i ülekoormamist, kuid revaktsineerimisannuste kasutuselevõtt ei ole siiani vastanud esialgse vaktsineerimisprogrammi entusiasmile.

Hr Johnson rõhutas, et erinevalt vaktsiini kasutuselevõtu varajastest etappidest ei olnud probleeme annuste pakkumisega, vaid “see on nõudluse küsimus”.Kuid tervishoiuminister Sajid Javid ütles, et kolmapäeval (20.oktoobril) tehti rekordiliselt 234 000 korduva vaktsiini broneeringut, mis viitab sellele, et nõudlus võib suureneda.

Hr Javid hoiatas, et kui inimesed ei vaktsineerita, on tõenäolisem, et piiranguid karmistatakse ja plaani B võidakse kehtestada.

Ta ütles: “ma arvan, et meil on tõesti selge, et meil kõigil on oma roll.

“Kui ei ole piisavalt inimesi saada oma korduva jabs, kui ei ole piisavalt neid inimesi, kes olid abikõlblikud algse pakkumise viis miljonit olen rääkinud, et jääb vaktsineerimata, kui nad ei tule edastada, kui inimesed ei kanna maske kui nad tõesti peaks tõesti rahvarohke koht, kus on palju rahvast, et nad ei ole tavaliselt hängida koos, kui nad ei ole kätepesule ja värki, see läheb tabas meid kõiki.

“Ja see muudaks muidugi tõenäolisemaks, et meil on rohkem piiranguid.”

Kuidas broneerida oma korduva torkima?
Inglismaal peaksid inimesed saama kirja või teksti, kutsudes neid broneerima oma korduva vaktsiini annuse, kui nad on abikõlblikud.

Kui olete kutsutud broneerima, saate seda teha internetis NHS-i riikliku broneerimissüsteemi kaudu.

Võite broneerida oma korduva jab online ainult siis, kui olete võtnud ühendust NHS ja olete kas:

50-aastased ja vanemad
16-aastased ja vanemad, kellel on tervislik seisund, mis paneb teid covid-19-st suure riskiga
Broneerimissüsteem võimaldab teil broneerida oma kolmanda annuse ainult siis, kui teie teise annuse saamisest on möödunud vähemalt kuus kuud.

Sa peaksid ootama ühendust NHS enne broneerimist oma korduva. Teil võidakse paluda seda broneerida võrgus või kohalikus NHS-i teenuses, näiteks teie GP-operatsioonis.

Kui teil on olnud positiivne covid-19 test, peate ootama neli nädalat enne booster ‘ i broneerimist alates kuupäevast, mil teil oli test.

Kui olete Šotimaal, pakub NHS inform veebisait käepärast tööriista, mis selgitab, kuidas teid kutsutakse revaktsineerimiseks.

Walesis võtab teie Terviseamet Teiega ühendust, kui on teie kord broneerida oma jab. Te ei tohiks oma GP-ga ühendust võtta, et küsida kohtumisi.

Põhja-Iirimaal on revaktsineerimisprogramm juba alanud, kuna hooldekodude elanikele ja töötajatele pakutakse annust. GPs hakkab varsti kutsuma oma vanemaid patsiente kõigepealt oma korduva saamiseks. Sa peaksid ootama, kuni olete ühendust broneerida kohtumine.

Leave a Comment